• Zoznam pomôcok do 1. ročníka

• 3 ks ceruza mäkká (č. 2),
              • farbičky,
              • strúhadlo, guma
            • zošit č.624 (slovníček)
            • prezuvky - ak je možné so svetlou podrážkou a uzavretou pätou
            • vrecúško na telesnú výchovu
              • tepláková súprava,
              • krátke športové nohavice,
              • tričko,
              • ponožky,
              • tenisky podľa možnosti so svetlou nešmykľavou podrážkou
            • pomôcky na výtvarnú výchovu
              •  vodové farby, stabilný pohár na vodu, handrička,
              • 2 ks guľatých štetcov (tenší a hrubší),
              • voskovky,
              • nožnice s guľatým hrotom,
              • lepidlo tyčinkové,
              • plastelína,
              • gumený obrus 60x90 cm na stôl,
              • pracovný odev (plášť/košeľa/tričko),
              • farebný papier,
              • náčrtník
              • výkresy A4 - 20 ks

Zoznam ďalších školských pomôcok vrátane zošitov dostanete v septembri od triednej pani učiteľky Vášho dieťaťa. Odporúčame všetky osobné veci dieťaťa označiť jeho menom.

• Námorníci v ŠKD

• Posledné dni v ŠKD sme strávili ako námorníci. Preplávali sme všetky oceány a moria, samozrejme, že prstom na mape. Veľa zaujímavého sme sa dozvedeli o našej Zemi, o slávnych moreplavcoch ako bol Krištof Kolumbus aleboVasco da Gama. Spoznávali sme známe i neznáme morské živočíchy. Prezreli sme si výstavku farebných mušlí. Počas celého týždňa deti pracovali v skupinách, kde nezáležalo len na vedomostiach a zručnostiach, ale hlavne na schopnosti dohodnúť sa medzi sebou. Najťažšie pre nich bolo dohodnúť sa na 10 veciach, ktoré by si vzali na opustený ostrov. Každý v skupine považoval svoju vec za najdôležitejšiu na svete. Niektoré ich odpovede boli preto veľmi zaujímavé. V minikvíze si deti otestovali svoje vedomosti o Zemi a o morských živočíchoch. Na slepej mape určovali podľa atlasu názvy kontinentov a oceánov. Počas celého týždňa sme hrdo nosili vlastnoručne vyrobené námornícke čiapky a plavili sa na lodi vyrobenej z kartónu. Našu námornícku zdatnosť preverili zábavné športové súťaže. Náš námornícky týždeň prebehol veľmi rýchlo, no ešte stále nám znie v ušiach pesnička, ktorú sme sa spoločne naučili.

,, My sme smelí námorníci,

veslujeme na pramici,

keď to more preplávame,

vrátime sa domov k mame...“

Ale hlavne sa vrátime zdraví po prázdninách do školy. Tak teda príjemné prázdniny!

Mgr. Ľubica Klimentová